Mint ígértem ma nagyon sokakat érintő dologról a gyermek születéséről fogok írni . Hogy hogyan is tudjuk a cigánykártya segítségével kideríteni azt ha valakinek gyerekszületése lesz, vagy pedig gyereket szeretne vállalni és az mikorra tehető.
Ellőtte azonban essék párszó a kártya jelentéséről is. Sokféle jelentése van.
Gyermek
– Újszerűség, nyílt szókimondás, valami születőben lévő dolog, megújuló erő. A gyerekre is utalhat, aki már megvan – figyelmeztethet arra, hogy figyeljünk rá is. Jelölhet gyermekáldást, de azt is mutathatja, hogy a gyermek érkezéséért felelősek vagyunk. Friss ötlet is lehet, ami inspirálja a kérdezőt.
Munkahelyi kérdésnél: lehetőség a munkahelyre gyarapodás munkában anyagiakban,
Betegség: Nőgyógyaszati bajok gondok . általában pozitív irányú változást mutat.
Ha a gyereklap mellé kijön az örvendezés lapja akkor nagyon nagy esélye annak hogy megfog születni az a gyerek. Fontos hogy ennek a lapnak kifejezetten a jobboldalra kell esnie. Abban az esetben ha a baloldalra esik az azt jelenti az illetőnek már van gyereke .Ha arra vagyunk kíváncsiak milyen nemű lesz a gyerek a körülötte lévő lapok elárulják nekünk, például ha a szomorúságlapja van felette akkor lánygyerek várható .hogy mennyi időn belül várható azt kifejezetten a következő lapok mutatják. ha mellette a szerencselapja van akkor szeptembere tehető , ha a a szerelemlapja van május, a levél lapja tavasz és így tovább...
Hírdetés!
A múlthéten a cigánykártya történetéről kezdtem írni röviden, szeretném most folytatni. Otthagytam abba hogy Az eredeti tarokk kártyából kialakulnak a ma is ismert német és francia színjelzős játékkártyák, melyeket ekkor már játékra és jóslásra egyaránt használtak.
A kifejezetten jóslás céljára alkotott kártyák az 1600-as években jelennek meg először, ezek kártyajáték céljára már nem alkalmasak. Egyik típusuk a tarokk kártya divinatórikus változata (amit a magyar nyelvben megkülönböztetésképpen a tarot szó jelöl), másik fő típusuk az úgynevezett „illusztrált jóskártyák feliratokkal”, melyet a köznyelv - nem csak a magyar, hanem más nyelvekben is - cigánykártyának nevez.
A köznyelv által cigánykártyának nevezett kártyát a szakirodalom az "illusztrált jóskártya feliratokkal" névvel illeti. 36 vagy 32 lapos jóskártya, mely egy személyt, eseményt vagy valamilyen allegórikus figurát ábrázol. A kártya alján az ábra elnevezése olvasható általában több (4-6) nyelven.
A ma is használatban lévő formák először a XIX. század második felében jelentek meg, egyéb változatokat azonban lényegesen korábbról is ismerünk.
Én a 36-lapos cigánykártyát használom és ezt szeretném bemutatni hétről hétre az olvasóimnak.
Kapcsolódó cikkek
Kiara boszi jósdája.
Egy gondolat mára. Kiara boszi jósdája.
Kövess bennünket: Facebook oldalunk
Olvasta már?
Címlapon: